Команда студентів спеціальності «Комп’ютерні науки» у складі Марини Молчанової (КНас-21-2), Богдана Денисенко КН-22-2, Павла Шевчука (КН-22-2) та Андрія Шупти (КНас-22-1) прийняли участь у челенджі Kaggle Competition «Disinformation Detection Сhallenge», що проходив 17-19 листопада 2023 року з фінальною зустріччю у Києві. За три дні напруженої спільної роботи командою успішно було вирішено фінальну задачу хакатона – створено сучасну нейромережеву модель, яка здатна з максимальною ефективністю виявляти потенційну дезінформацію.
https://aihouse.org.ua/event/disinformation-detection-challenge/
![](https://kn.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/18/001-2.png)
![](https://kn.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/18/002-2-1024x575.png)
Організатором хакатону є AI HOUSE – некомерційна організація, яка є частиною технологічної екосистеми Roosh, за підтримки Mantis Analytics, який займається моніторингом інфополя на базі ШІ для ризик-менеджменту, об’єднуючи активну українську AI-спільноту. Метою ж челенджу було разом знайти та розробити AI-рішення, які допоможуть українським медіа, фактчекерам та публічним діячам протидіяти дезінформації та шкідливій інформації в цифровому інфопросторі. В якості платформи проведення хакатону було використано Kaggle.
![](https://kn.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/18/003-1.png)
Ментори AI HOUSE допомагали учасникам команди, коли виникали незрозумілі моменти стосовно задачі, проте саме рішення команда розробляла самостійно. Mantis Analytics надавало технічні рекомендації щодо збору даних.
![](https://kn.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/18/004-1024x596.png)
![](https://kn.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/18/005-1-1024x598.png)
![](https://kn.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/18/006-1-1024x596.png)
![](https://kn.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/18/007-1-1024x598.png)