Подяка Міністерства науки і освіти України Бармаку Олександру Володимировичу

Бармак Олександр Володимирович завідувач кафедри комп’ютерних наук факультету інформаційних технологій Хмельницького національного університету отримав подяку Міністерства науки і освіти України за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання професійних обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

Бармак Олександр Володимирович з 2003 року працює на викладацькій роботі в Хмельницькому національному університеті.

У 2004 році захистив кандидатську дисертацію «Інформаційна комп’ютерна технологія для моделювання та керування маніпуляційними віртуальними системами» за спеціальністю 01.05.02 – «Математичне моделювання та обчислювальні методи» у Інституті кібернетики ім. В.М.Глушкова НАНУ. В 2007 році отримав вчене звання доцента за кафедрою інформаційних технологій проектування.

У 2013 році захистив докторську дисертацію «Моделювання та аналіз невербальних каналів комунікації для створення нових інформаційних технологій» за спеціальністю 05.13.06 – «Інформаційні технології» у Інституті кібернетики ім. В.М.Глушкова НАНУ.

За час роботи в університеті показав себе як здібний науковець та умілий педагог, що забезпечує високий рівень підготовки сучасних спеціалістів для галузі інформаційних технологій. Є автором 10 навчально-методичних робіт. Автор понад 200 наукових публікацій, з яких понад 100 статей опубліковані в фахових наукових журналах. Крім того, має 65 публікацій опублікованих англійською мовою у виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus  та Web of Science. Є співавтором патенту на корисну модель.

З 2018 року – член науково-методичної комісії з вищої освіти МОН України та член експертної ради МОН України.

Член редакційних колегій журналів: міжнародний науково-технічний журнал «Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах», the international scientific journal «Computer Systems and Information Technologies», Journal of Intelligent & Fuzzy Systems (Q2).

Член спеціалізованої вченої ради з захисту докторських дисертацій Д70.052.06 (Хмельницький національний університет).

У 2021-2022  роках керівник держбюджетної науково-дослідної теми «Розроблення інформаційної технології прийняття контрольованих людиною критично-безпекових рішень за ментально-формальними моделями машинного навчання» (Номер державної реєстрації 0121U109936).

Бармак О.В. підготував трьох кандидатів наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології (Романишин С.О. захистився в 2014р. в ІК НАНУ, Багрій Р.О. – 2018р. в ТНЕУ, Мазурець О.В. – 2019р. в ТНЕУ) та одного доктора філософії (Радюк П.М. – 2021, у ХНУ). На даний момент здійснює наукове керівництво п’яти аспірантів.