Участь студентів спеціальності «Комп’ютерні науки» у хакатоні «Disinformation Detection Сhallenge» від AI HOUSE та Mantis Analytics

Команда студентів спеціальності «Комп’ютерні науки» у складі Марини Молчанової (КНас-21-2), Богдана Денисенко КН-22-2, Павла Шевчука (КН-22-2) та Андрія Шупти (КНас-22-1) прийняли участь у челенджі Kaggle Competition «Disinformation Detection Сhallenge», що проходив 17-19 листопада 2023 року з фінальною зустріччю у Києві. За три дні напруженої спільної роботи командою успішно було вирішено фінальну задачу хакатона – створено сучасну нейромережеву модель, яка здатна з максимальною ефективністю виявляти потенційну дезінформацію.

Організатором хакатону є AI HOUSE – некомерційна організація, яка є частиною технологічної екосистеми Roosh, за підтримки Mantis Analytics, який займається моніторингом інфополя на базі ШІ для ризик-менеджменту, об’єднуючи активну українську AI-спільноту. Метою ж челенджу було разом знайти та розробити AI-рішення, які допоможуть українським медіа, фактчекерам та публічним діячам протидіяти дезінформації та шкідливій інформації в цифровому інфопросторі. В якості платформи проведення хакатону було використано Kaggle.

Ментори AI HOUSE допомагали учасникам команди, коли виникали незрозумілі моменти стосовно задачі, проте саме рішення команда розробляла самостійно. Mantis Analytics надавало технічні рекомендації щодо збору даних.